Lidhje

Shqipëri, projektligji “Për shëndetin seksual dhe riprodhues” nxit debate


Shqipëri, projektligji “Për shëndetin seksual dhe riprodhues” nxit debate
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:42 0:00

Në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë ka hedhur për konsultim publik së fundi një projektligj mbi shëndetin seksual dhe riprodhues. Profesionistë të fushës së mjekësisë thonë për Zërin e Amerikës se projektligji ka mangësi dhe nuk trajton në thellësi problematikat që lidhen me fetusin dhe nënën.

XS
SM
MD
LG