Lidhje

Çfarë janë “shtetet blu” dhe “shtetet e kuqe” në politikën amerikane?


Çfarë janë “shtetet blu” dhe “shtetet e kuqe” në politikën amerikane?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Vështrim mbi një traditë të politikës amerikane që i quan “të kuqe” shtetet që mbështesin republikanët dhe “blu” shtetet që mbështesin demokratët.

XS
SM
MD
LG