Lidhje

E drejta për informim vijon të mbetet problem në Shqipëri


E drejta për informim vijon të mbetet problem në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Në Shqipëri e drejta për informim është në stanjacion prej disa vitesh, raportojnë gazetarë dhe përfaqësues të organizatave joqeveritare, për Zërin e Amerikës. Gazetarët po ndeshen me forma të reja të mosdhënies së informacionit të kërkuar nga autoritete publike

XS
SM
MD
LG