Lidhje

Historiani Noel Malcolm kritikon BE-në për ngërçin Prishtinë-Beograd


Historiani Noel Malcolm kritikon BE-në për ngërçin Prishtinë-Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

Historiani britanik, Sir Noel Malcolm kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha ai, lëshimet e vazhdueshme ndaj Serbisë dhe trysninë e padrejtë ndaj Kosovës. Ai thotë se përgjegjës për ngërçin dhe tensionet politike mes dy palëve janë Beogradi dhe BE-ja.

XS
SM
MD
LG