Lidhje

Qëndrimet e republikanëve dhe demokratëve për votimin përmes postës


Qëndrimet e republikanëve dhe demokratëve për votimin përmes postës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Votuesit amerikanë kanë në dispozicion disa mënyra për të votuar në zgjedhjet presidenciale. Shumë demokratë kanë përqafuar votimin me postë dhe tani. Drejtuesit e Partisë Republikane po nxisin përkrahësit e tyre t’i shfrytëzojnë të gjitha format e votimit në zgjedhjet e përgjithshme të këtij viti.

XS
SM
MD
LG