Lidhje

Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme


Rezultatet e zgjedhjeve në BE dhe ndryshimet e pritshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Zgjedhjet katërditore për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e djathta të vijës së ashpër u dhanë goditje partive në pushtet në Francë dhe Gjermani, forcat kryesore të BE-së.

XS
SM
MD
LG