Lidhje

Debati në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut për kabinetin e ri qeveritar


Debati në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut për kabinetin e ri qeveritar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut po vazhdon debati lidhur me përbërjen e re të qeverisë. Kabineti i zotit Hristijan Mickovki do të ketë 24 anëtarë, prej të cilëve vetëm tri gra dhe kjo ka hasur në kritika jo vetëm në parlament, por edhe në qarqet e shoqërisë civile

XS
SM
MD
LG