Lidhje

Shqipëri; mungesa e çertefikatave të pronësisë, pengesë për zhvillimin


Shqipëri; mungesa e çertefikatave të pronësisë, pengesë për zhvillimin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Në Shqipëri, megjithëse kanë kaluar më shumë se 30 vite nga rrëzimi i sistemit komunist, i cili nuk njihte pronën privat, pjesa më e madhe e banorëve që jetojnë në zonat malore, në veri të vendit, vazhdojnë të mos pajisen me çertifikatën e pronësisë për banesat dhe tokat e tyre.

XS
SM
MD
LG