Lidhje

Arti përballë imazheve të kopjuara nga inteligjenca artificiale 


Arti përballë imazheve të kopjuara nga inteligjenca artificiale 
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Inteligjenca artificiale po prodhon imazhe duke imituar stilin e artistëve dhe rrezikuar punën e tyre. Programe të krijuara në Universitetin e Çikagos synojnë të ngatërrojnë procesin e trajnimit të programeve AI dhe të mbrojnë punën e artistëve 

XS
SM
MD
LG