Lidhje

Katari, Emiratet e Bashkuara Arabe u kërkojnë qytetarëve të tyre të largohen nga Libani


Të paktën 8 njerëz u vranë në përleshje sporadike në Tripoli gjatë javëve të kaluara

Dy shtete arabe të Gjirit Persik u kanë kërkuar qytetarëve të tyre që të largohen nga Libani. Katari dhe Emiratet e Bashkuara Arabe u bënë thirrje sot qytetarëve të tyre në Liban që të kthehen në shtëpirë te tyre dhe për ata qytetarë që kanë menduar të vizitojnë Libanin, mos ta ndërrmarin kët udhëtim. Agjencia shtetërore e lajmeve citoi përleshjet mes grupeve pro dhe kudër Sirisë në qytetin verior të Libanit, Tripoli. Të paktën 8 njerëz u vranë në përleshje sporadike në Tripoli gjatë javëve të kaluara, duke përhapur frikën që luftime të vazhdueshme në Siri mund të përhapen edhe në fqinjin e tij verior.
XS
SM
MD
LG