Lidhje

Myftiu i Kosovës kërkon mbështetje për propozimin Ahtisari


Ndërsa Prishtinën pritet ta vizitojë misioni faktmbledhës i Këshillit të Sigurimit, i cili ndaloi sot në Bruksel, Bashkësia Islame e Kosovës po bën përpjekjet e saj për të bindur sa më shumë aktorë të skenës ndërkombëtare se pavarësia është e vetmja zgjidhje.

Myftiu i Kosovës, zoti Naim Tërnava ndodhet për një vizitë këtu në Shtetet e Bashkuara dhe dha mendimet e tij gjatë një interviste në programin Ditari të Zërit të Amerikës.//rd//

XS
SM
MD
LG