Lidhje

Qeveria shqiptare publikon rezultatet zyrtare të dëmeve në Gërdec


Në Tiranë, qeveria publikoi sot rezultatet zyrtare të dëmeve materiale që shkaktoi shpërthimi në repartin e Gërdecit, ku humbën jetën 22 persona. Krahas verfikimit të dëmeve, qeveria miratoi edhe vendimin për kompensimin e tyre. Kryeministri Sali Berisha deklaroi se qeveria do të dëmshperblejë dëmet në banesa, dhe në orendi shtëpiake të gjithë zonës ku ndodhi shpërthimi. //bsa//

XS
SM
MD
LG