Lidhje

Në Maqedoni fillon fushata parazgjedhore


Sot në Maqedoni filloi fushata parazgjedhore. Zgjedhjet e parakohëshme parlamentare në këtë vend do të mbahen më 1 qershor. Partia me më shumë mbështetje, sipas sondazheve, për maqedonasit është VMRO-DPMNE ndërsa Bashkimi Demokratik për Integrim kryeson ndër votuesit shqiptarë. Zgjedhjet do t'i mbikqyrin 270 pjesëtarë të ODIHR-it dhe 3500 vëzhgues vendorë.

XS
SM
MD
LG