Lidhje

Maqedonia në heshtje parazgjedhore


Sot në Maqedoni është heshtje para zgjedhjeve parlamentare të së djelës. Ambasada amerikane dhe zyra e Bashkimit Evropian në Shkup bënë sot përsëri thirrje për një proces të qetë dhe demokratik të zgjedhjeve.

Katër partitë kryesore kanë zhvilluar një fushatë majft të ashpër, për zgjedhjet e nesërme të parakohshme parlamentare, ndërkohë që nuk kanë munguar incidentet e dhunshme.

XS
SM
MD
LG