Lidhje

Filmat amerikan të sezonit të ardhshëm


Industria e filmit në Amerikë po bëhet gati të hedhë në treg filmat e rinj, të cilët do të pasojnë kalendarin veror të këtij viti. Fabula intriguese, aksion, humor dhe subjekte të bazuar në histori të vërteta; ky do të jetë pak a shumë kalendari i sezonit të ardhshëm të filamve në Amerikë.

John Kusak është zëri kyesor në filmin "Igor", një film vizatimor, i cili tregon historinë e një njeriu që ndihmon një shkencëtar të njohur në kërkimet e tij. Dëshira për të qenë dhe ai shkencëtar i vlerësuar për kërkimet e tij me qëllime jo në të mirë të njerëzimit; kjo është fabula e filmit "Igor" , i cili do të nisë të shfaqet në kinema më 19 shtator.

The Longshot" është filmi për historinë e vërtetë të Jasmine Plumner, e cila në moshën 11 vjece, ishte e para vajzë që luante në turin e futbollit Pop Warner, duke shënuar një kthesë në historinë 56 vjecare të këtij organizmi. Personazhi kryesor interpretohet nga Keke Palmer. Filmi do të nisë të shfaqet në Amerikë më 25 korrik.

"X-Files: I Want To Belive", është ekranizimi i dytë për ekranin e gjerë, i serialit të mirënjohur televiziv me të njëjtin titull. David Duchovny dhe Gillian Anderson do të jenë sërish bashkë në këtë film në rolet e tyre Fox Mulder dhe Dana Scully. Ende fabula e filmit nuk është publikuar, por realizuesit e tij thonë se ky do të jetë një film i veçantë dhe i pandikuar nga fama e serialit "X-Files".

Emra të njohur të ekranit, kanë bashkëpunuar në filim "Madagscar: Escape 2 Africa". David Schwimmer, Ben Stiller, Sacha Baron Cohen, Jadda Pinket Smith, Chris Rock, janë zërat të cilët do të dublojnë personazhet e dashura për fëmijë në serinë e dytë të "Madagascar"Escape 2 Africa". Filmi do të jetë i pranishëm në kinema duke filluar nga data 7 nëntor.

"The Express" është filmi i cili i kushtohet jetës së një prej emrave më të njohur të futbollit të kolegjit amerikan, Ernie Davis. Ai ishte afrikano-amerikani i parë i cili fitoi çmimin Heisman. Filmi rrëfen pengesat e mëdha që i janë dashur Ernie Davis (interpretuar nga Rob Brown) për të arritur të spikasë në futbollin universitar amerikan. Aktori Denis Quaid interpreton trajnerin e tij Ben Schwartzwalter. Filmi do të jetë në kinematë amerikane duke filluar nga 10 tetori. //rd//

XS
SM
MD
LG