Lidhje

Maqedoni: Partitë e opozitës vendosin të kthehen në parlament


Partite e opozites ne Maqedoni, Lidhja Social Demokrate dhe Partia Demokratike Shqiptare kane paralajmeruar se do te kthehen ne seancat e Parlamentit pasi presidenti i vendit Branko Cervenkovski vuri veton kunder fuqizimit te disa ligjeve te cilat i ka miratuar Parlamenti dhe pasi vendosi ta fale prefektin e qytetit te Strumices, Zoran Zaev i akuzuar per korrupsion. Ky vendim i presidentit maqedonas ka nxitur reagime te ashpra te partise me te madhe ne vend, VMRO-DPMNE. //iç//

XS
SM
MD
LG