Lidhje

Shkodër, përurohet shkolla profesionale austriake "Peter Maringen"


Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, u përurua sot në qytetin e Shkodrës shkolla profesionale austriake "Peter Maringen", me profil informatikën dhe komunikimin. Kjo është e para shkollë e këtij lloji në Shqipëri, e cila synon që pas disa vitesh të mbështese nevojat e vendit në këtë fushë. Në përurimin e kësaj shkolle ishte i pranishëm edhe Kryeministri i Shqipërisë si dhe ministria austriake e arsimit.

XS
SM
MD
LG