Lidhje

Ministri shqiptar i Mbrojtjes Oketa në SHBA


Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Gazmend Oketa po viziton Shtetet e Bashkuara i ftuar në një program partneriteti me shtetin e Nju Xhersit.

Ai u prit në Pentagon nga zyrtarë të lartë të Departamentit të Mbrojtjes dhe do te ketë takime në Departamentin e Shtetit dhe në Këshillin e Sigurimit Kombetar në Uashington.

Të premten, zoti Oketa do të intervistohet drejtpërdrejt në studiot e Zërit të Amerikës. Intervistën mund ta ndiqni në programin televiziv Ditari, të premten më 5 dhjetor ora 18.

XS
SM
MD
LG