Lidhje

Ish të përndjekurit politik kërkojnë hapjen e dosjeve


Të dielën në mesditë, ish të përndjekurit politik të regjimit komunist zhvilluan një tubim në qendër të qytetit të Shkodrës, përmes të cilit kërkuan dënimin e genocidit komunist si dhe hapjen e dosjeve të ish sigurimit të shtetit. Nderkohë, projektligji i qeverisë për hapjen e dosjeve ka ngjallur javët e fundit reagime nga opozita dhe nderkombëtarët.


XS
SM
MD
LG