Lidhje

Intervistë me Kryeministrin Hashim Thaçi


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, tha në një intervistë për "Zërin e Amerikës" se është e pashmangshme njohja e Kosovës si shtet nga Serbia dhe autoritetet e Beogradit janë të shumë të vetëdijshme për këtë fakt. Ai beson se me shtrirjen e EULEX-it edhe në veri do të shtrihet edhe autoriteti i institucioneve të vendit në atë pjesë por përjashton çdo mundësi të përdorimit të dhunës. Intervistën me kryeministrin Thaçi mund ta ndiqni nesër (e mërkurë) në emisionin tonë "Ditari" në orën 18.

XS
SM
MD
LG