Lidhje

Pejë: Shpërthim në kazermën e FSK-së, pa shkaktuar viktima

  • Edona Demaj
  • Prishtinë

Mbrëmë në Pejë ka ndodhur një shpërthim në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës, pa pasoja në njerëz, por me dëme materiale. Autoritetet e policisë kanë bllokuar zonën ku gjendet kazerma e Forcës së Sigurisë dhe kanë filluar hetimet lidhur me shpërthimin, që ka ndodhur vetëm dy ditë pas fillimit zyrtar të punës së kësaj force.//lk

XS
SM
MD
LG