Lidhje

Tiranë: Përkujtohet protesta antikomuniste e 20 shkurtit


Në Tiranë u përkujtua sot protesta antikomuniste e 20 shkurtit. Mijëra qytetarë dhe studentë mbushën sheshin Skënderbej 18 vjet më parë, duke rrëzuar pas përleshjeve me policinë monumentin e diktatorit Enver Hoxha.

XS
SM
MD
LG