Lidhje

Platformat politike të partive në Republikën e Malit të Zi


Të djelën, në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, në të cilat marrin pjesë edhe 5 subjekte politike shqiptare, mes tyre Unioni Demokratik i shqiptarëve dhe Forca e re demokratike. Korrepondenti ynë Pellumb Sulo njofton nga Mali i Zi mbi platformat, me te cilat kanë dalë në zgjedhje kandidatët e këtyre dy forcave politike shqiptare.

XS
SM
MD
LG