Lidhje

Maqedoni: Përgatitjet për raundin e dytë të zgjedhjeve


Partitë politike në Maqedoni po përgatiten për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe vendore që do të mbahet më pesë prill. Të dy kandidatët maqedonas për president shpresojnë të tërheqin votat e elektoratit shqiptar.

XS
SM
MD
LG