Lidhje

Analistët: BDI, pozitë të vështirë në qeverinë e Maqedonisë


Analistët politikë në Maqedoni thonë se Bashkimi Demokratik për Integrim ka një pozitë të vështirë në qeverinë e vendit. Por ata shprehen se nuk mendojne qe partia mund të largohet nga koalicioni qeveritar për shkak të zvarritjes së procesit të integrimit të kësaj republike në strukturat euro-atlantike. Analistët Mirjana Maleska dhe Nazmi Maliqi komentojnë edhe ne lidhje me kërkesat e një pjese të opozitës shqiptare për një marrëveshje të re midis shqiptarëve dhe maqedonasve.

XS
SM
MD
LG