Lidhje

Dervishi: Raporti i parë i OSBE-së befasues

  • Arben Xhixho

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, analisti Lutfi Dervishi tha se raporti paraprak i OSBE-së për zgjedhjet në Shqipëri ishte befasues, sepse ndryshe nga herët e tjera, ai mori në vëzhgim dhe periudhën para zgjedhore. Zoti Dervishi vlerësoi gjuhën e përdorur ditën e zgjedhjeve nga të dy liderët e partive kryesore, zotit Sali Berisha dhe zotit Edi Rama.

XS
SM
MD
LG