Lidhje

Sarah Palin jep dorëheqjen si guvernatore e Alaskës


Guvernatorja e shtetit Alaska dhe ish kandidatja për nënpresidente, Sarah Palin tha se do të japë dorëheqjen në fund të këtij muaji dhe nuk do të verë kandidaturën për t’u rizgjedhur si guvernatore.

Zonja Palin i bëri komentet përpara një grupi të vogël njerëzish në qytetin e saj Uasilla të Alaskës.

Zonja Palin ishte kandidate për nënpresidente në garën presidenciale të vitit 2008, ku kandidati republikan Xhon Mekejn humbi ndaj Presidentit Barak Obama. //ii

XS
SM
MD
LG