Lidhje

Shkup: Takim Gruevski-Ahmeti për çështjen e enciklopedisë


Enciklopedia e Akademisë maqedonase të Shkencave po vazhdon të nxisë debate dhe revoltë tek shqiptarët. Pas më shumë se dhjetë ditë nga botimi, u takuan kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dhe partneri i tij i koalicionit qeveritar Ali Ahmeti i Bashkimit Demokratik për Integtrim për të gjetur një rrugë për uljen e tensioneve. Dy drejtuesit bëjnë thirrje që problemet të zgjidhen me anë të dialogut dhe bisedimeve. Ndërkohë, ambasada amerikane në Shkup bën thirje për përqëndrimin tek synimet afatgjata të vendit.

XS
SM
MD
LG