Lidhje

Pakistan: Të paktën 10 të vrarë nga sulmi në Ravalpindi


Zyrtarët në Pakistan po përpiqen të kapin dy persona të armatosur që ishin pjesë e një sulmi vdekjeprurës në selinë e ushtrisë në Ravalpindi.

Autoritetet thanë se katër sulmues dhe të paktën gjashtë ushtarë u vranë gjatë incidentit.

Zyrtarët e policisë thanë se personat e armatosur të veshur si ushtarë u afruan me makinën e tyre pranë kompleksit dhe filluan të qëllonin.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Dje udhëheqësit pakistanezë thanë se do të fillojnë një ofensivë të re ushtarake në veriperëndim të vendit. //mm//

XS
SM
MD
LG