Lidhje

Shqipëri: Reagime ndaj rrahjes së gazetarit Mero Baze


Në Tiranë, Avokati i Popullit dhe veprimtarë të të drejtave te njeriut reaguan në Tiranë për dhunën që u ushtrua ndaj gazetarit dhe drejtuesit të gazetës "Tema", Mero Baze. Ata dënuan dhunën ndaj shtypit dhe kërkuan daljen përpara drejtësisë të biznesmenit që goditi gazetarin.

XS
SM
MD
LG