Lidhje

Kosovës nuk i kanoset asnjë rrezik nga jashtë, thotë komandanti i KFOR-it


Komandanti i forcave paqeruajtëse të NATO-s tha sot se Kosovës nuk i kërcënohet asnjë rrezik nga jashtë ndërsa vendi duhet të përballet me sfidat e brendshme. Në një takim me gazetarë ai tha se forcat e tij janë të përkushtuara ndaj paqes e sigurisë në Kosovë dhe shkurtimi i tyre që fillon në janar të vitit të ardhshëm do të jetë në pajtim me gjendjen e sigurisë në vend.

XS
SM
MD
LG