Lidhje

Shqipëri: Opozita proteston në kryeqytet, kërkon hapjen e kutive


Në Shqipëri opozita nisi sot një protestë në kryeqytet, pas disa manifestimeve të organizuara në disa nga qytetet kryesore të vendit.

Këtë herë protesta e saj, që lidhet me çështjen e zgjedhjeve dhe hapjen e kutive të votave të 28 qershorit pritet të zgjasë tre ditë.

Drejtues të opozites dhe mbështetës të tyre do të qendrojnë deri të dielën përpara selisë së qeverisë.

Shumica e djathtë ne pushtet ka persëritur thirrjet per plotesimin e kerkesave te opozitës por jo atë qe ka te beje me hapjen e kutive dhe ka akuzar drejtuesit e se majtës se po perpiqen të pengojnë proceset e integimit europian të vendit.

XS
SM
MD
LG