Lidhje

Intervistë me Drejtorin e Emergjencave Civile në Shqipëri


Moti i keq ka shkaktuar probleme në zona të ndryshme të Si pasojë e rreshjeve të shumta lumenjtë kanë dalë nga shtrati dhe në Fier ato kanë përmbytur edhe zona të banuara, probleme janë shkaktuar edhe në Gjirokastër ku është dëmtuar edhe rrjeti i furnizimit me energji ndërsa një urë njoftohet se është dëmtuar në rrethin e Matit.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, gjatë programit televiziv Ditari, Drejtori i Emergjencave Civile, z. Alfred Olli tha se akset rrugore në verilindje të Shqipërisë tashmë janë të kalueshme, dhe se situata po menaxhohet me kujdes.

XS
SM
MD
LG