Lidhje

Shqipëri: Shkarkimet e ujrave zgjerojnë zonën e përmbytur


Rritja e shkarkimeve nga hidrocentralet e kaskadës së Lumit Drin ka shtrirë hartën e përmbytjes në rrethin e Shkodrës, duke perfshirë edhe rrethinat e qytetit si dhe disa lagje të tij. Forcat të shumta të policisë dhe ushtrisë vazhdojnë evakuimet, ndërkohe që autoritetet vendore i bënë thirrje popullatës që të mos përfshihen nga paniku.

XS
SM
MD
LG