Lidhje

Vazhdojnë operacionet humanitare në Shkodër

  • Pëllumb Sulo
  • Shkodër

Në Shkodër, vazhdon tërheqja e ujrave nga zonat e përmbytura. Pjesa më e madhe e banorëve që u evakuuan, tashme janë kthyer në banesat dhe pronat e tyre, ndërkohe që vazhdojnë operacionet për shpërndarjen e ndihmave humanitare, si nga brenda edhe jashtë vendit. Korrespondenti ynë në Shkodër, Pellumb Sulo, njofton.

XS
SM
MD
LG