Lidhje

Rushiti: Vendimi për mësimin e maqedonishtes prish ekuilibrin ndëretnik


Në Shtetet e Bashkuara ndodhen politikanë nga e gjithë bota për të marrë pjesë në Mëngjesin Tradicional të Lutjeve që zhvillon presidenti amerikan. Me këtë rast ndodhet në Uashington edhe zoti Sulejman Rushiti, sekretar për marrëdhënie me jashtë i Partisë Demokracia e Re dhe deputet i kësaj partie në Parlamentin e Maqedonisë. Zoti Rushiti ishte i ftuar në studiot e Zërit të Amerikës për një intervistë në emisionin Ditari:

XS
SM
MD
LG