Lidhje

Shqipëri: Presidenti Topi angazhohet për tryezë bisedimesh


Në Shqipëri presidenti Bamir Topi njoftoi sot publikisht angazhimin e tij për të organizuar një tryezë bisedimesh për zgjidhjen e krizës politike në vend dhe nisjen e procesit parapërgatitor për termat e këtyre bisedimeve. Në një komunikatë të zyrës së presidentit thuhet se kreu i shtetit në ditët e ardhshme do të nis kontaktet me kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e partisë socialiste Edi Rama.

XS
SM
MD
LG