Lidhje

Reagimet ndaj mbylljes së kufirit Maqedoni-Kosovë - 2001-07-25


Autoritetet ndërkombëtare dhe ato vendore në Kosovë dënuan sot vendimin e qeverisë maqedonase për mbylljen e vendkalimeve kufitare me Kosovën. Sipas tyre kjo vetëm mund të dëmtojë proçesin e paqes dhe vetë misionin ndërkombetar në Kosovë. Ndërkohë KFOR-i ka njoftuar për arrestimin e të paktën 55 vetave në kufirin jugor me Maqedoninë nën dyshimin se janë pjestarë të UÇK-së.

XS
SM
MD
LG