Lidhje

Rugova dhe Thaçi fillojnë sot bisedimet - 2001-12-06


Zyrtatë të Lidhjes Demokratike dhe të Partisë Demokratike të Kosovës thanë se udhëheqësit e të dy partive, Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi, do të takohen sot pasdite në Prishtinë. Siç njofton korrespondenti ynë në Prishtinë, Shefki Morina, këtij takimi po i jepet një rëndësi vendimtare në përpjekjet për krijimin e një koalicioni të gjerë qeveritar.

XS
SM
MD
LG