Lidhje

Në Shqipëri, ortodoksët festojnë Pashkët - 2002-05-05


Në Shqipëri, dhjetra mijëra besimtarë orthodoksë festuan sot me ceremoni të shumta Pashkët. Besimtarët shkëmbyen urime dhe morën urime nga drejtuesit kryesore të vendit, ndërsa ceremonitë e rastit në Tiranë i udhëhoqi kryetari i Kishës Orthodokse Janullatos.

XS
SM
MD
LG