Lidhje

23 të arrestuar në Deçan - 2002-08-15


Mbi 23 vetë janë arrestuar pas përleshjeve të sotme në komunën e Deçanit në Kosovën Perëndimore ndërmjet grupeve të protestuesve shqiptarë dhe pjesëtarëve të policisë së Kombeve të Bashkuara, si rezultat i të cilave u plagosën mbi 60 vetë.

Qetësia është rikthyer në qytet, ndërkohë që veprimtarët e organizmave humanitare shprehen të shqetësuar për shkak të tensioneve të ngritura.

XS
SM
MD
LG