Lidhje

Forcat politike në Shqipëri vlerësuan zgjedhjet në Maqedoni - 2002-09-17


Forcat politike në Shqipëri vlerësuan zgjedhjet e mbajtura në Maqedoni ditën e dielë, duke thënë se ato përbënin një stat të ri të zhvillimit politik në atë vend. Kryeministri Fatos Nano dhe përfaqësuesit e partive kryesore theksuan nevojën e zbatimit të marrëveshjes së Ohrit për konsolidimin e institucioneve dhe jetës demokratike në Maqedoni. //ze

XS
SM
MD
LG