Lidhje

Sot priten rezultatet e para të zgjedhjeve vendore në Kosovë - 2002-10-27


Sot priten rezultatet e para zyrtare për zgjedhjet vendore të së shtunës në Kosovë, ndërkohë që jo vetëm organizatat jo qeveritare, që kanë ndjekur votimet por edhe partitë politike kanë publikuar tashmë rezultatet e tyre.

Në një zhvillim tjetër, në Kosovë kanë vazhduar reagimet ndaj incidentit të djeshëm në komunën e Suharekës, ku u vra kryetari i kuvendit të kësaj komune dhe dy bashkëpunëtorë të tij.//ic//

XS
SM
MD
LG