Lidhje

Rojet greke të kufirit vranë dje një shtetas shqiptar - 2002-11-05


Rojet greke të kufirit vranë dje një shtetas shqiptar në brendësi të territorit grek, në rrethana ende të pa shpjeguara zyrtarisht. Sipas shtypit grek, katër shqiptarë nuk iu bindën urdhërit për të ndaluar, ndërkohë që në automjetin e tyre u gjetën 60 kilogramë bimë narkotike.. Policia shqiptare thotë se nuk ka asnjë njoftim zyrar për këtë ngjarje dhe se sot do të kërkojë shpjegime nga pala greke.

XS
SM
MD
LG