Lidhje

Qarqe politike nga Serbia dënojnë ndërhyrjen e paqeruajtësve në ndërtesën e Kuvendit Komunal në Mitrovicën Veriore - 2002-11-15


Lidhur me ndërhyrjen e forcave paqeruajtëse polake të enjtën në ndërtesën e Kuvendit Komunal në qytetin e Mitrovicës Veriore reaguan qarqe politike serbe.

Ata e dënuan këtë ndërhyrje dhe kërkuan nga Administrata Ndërkombëtare në Kosovë marrjen e masave konkrete për ndëshkimin e autorëve. //az//

XS
SM
MD
LG