Lidhje

Parlamenti shqiptar diskuton veprimtarinë e Shërbimit Informativ Shtetëror - 2002-11-18


Parlamenti shqiptar do të diskutojë sot pasdite rreth përfundimeve të komisionit hetimor për veprimtarinë e Shërbimit Informativ Shtetëror. Seanca e sotme pritet të shoqërohet me debate të shumta për shkak të qendrimeve të kundërta mes pozitës dhe opozitës lidhur me raportin. Ndërkohë sot ose nesër, Presidenti i republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu, ka njoftuar se do të emërojë drejtuesin e ri të Shërbimit Informativ Shtetëror.//ic//

XS
SM
MD
LG