Lidhje

28 Nëntor: në Shkodër përurohet memoriali kushtuar viktimave të diktaturës komuniste - 2002-11-28


Në atmosferën festive të enjtën në qytetin e Shkodrës, autoritetet përkujtuan figura të tilla, si Ismail Qemali, Luigj Gurakuqi, dhe vendosen kurora në varrezat e dëshmorëve.

Po të enjtën në Shkodër u përurua edhe një memorial kushtuar viktimave të diktaturës komuniste. //az//

XS
SM
MD
LG