Lidhje

Nano fton homologun e tij serb për vizitë në Shqipëri - 2002-12-07


Zhvillimi i marrëdhënieve midis Tiranës dhe Beogradit ka marrë vrull të ndjeshëm kohët e fundit. Kryeministri Fatos Nano i ka përcjellë homologut të tij serb, Zoran Xhinxhiç, një ftesë për të vizituar Shqipërinë. Pak ditë më parë, zëvendës-kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta, nënshkroi në Beograd disa marrëvershje të një natyre ekonomike.//xh//

XS
SM
MD
LG