Lidhje

Partia Demokratike e Shqipërisë përkujtoi 12 vjetorin e themelimit - 2002-12-13


Në Tiranë, Partia Demokratike përkujtoi 12 vjetorin e themelimit të saj, datë që shënon edhe përmbysjen e rregjimit komunist dhe fillimin e pluralizmit. Për herë të parë në këto fesime, gjatë këtyre viteve të tranzicionit marrin pjesë edhe kryetari i partisë Socialiste, Fatos Nano, dhe politikanë të tjerë të majtë.//ic//

XS
SM
MD
LG