Lidhje

Daut Haradinaj dhe 4 ish-pjesëtarë UÇK-së dënohen me burgim - 2002-12-17


Në orët e vona të pasdites një gjykatë në Prishtinë shpalli dënimet ndaj ish pjesëtarëve të UÇK-së të akuzuar për veprime kriminale kundër bashkëkombasve të tyre në fund të luftës në Kosovë. Trupi gjykues i dënoi me gjithsejt 31 vjet heqje lirie të pesë të kuzuarit në mesin e të cilëve edhe Daut Haradinaj, epror i lartë i ish UÇK-së dhe trupave mbrojtëse të Kosovës. //ad//

XS
SM
MD
LG